Bize Ulaşın

0533 647 48 25

0232 202 04 42

Eğitim Koçluğu

Sınav döneminde dershanelerin öğrencilerin başarıları üzerindeki etkileri artık herkes tarafından kabul görmüş durumdadır. Bu sebeple de pek çok veli, çocuklarının zorlu sınav döneminde bir profesyonel tarafından destek almasını ve daha başarılı sonuçlar elde etmesini ister. Bu kadar fazla bir talep olduğu için son dönemde dershane sayısı da oldukça artmıştır ve her biri farklı bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Lakin Odtülüler Dershanesinin benimsediği eğitim koçluğu sistemi hem öğrenciler hem de veliler için dershane seçiminde önemli bir kriterdir.

Her bir öğrencinin karakteri farklıdır ve hayattan zevk alarak yapacakları meslekler de karakterleri doğrultusunda değişir. Sınava girdikleri yaş dolayısıyla her öğrenci kendini tanıma aşamasından geçmemiş olabilir ve gelecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Odtülüler Dershanesinin sağladığı eğitim koçluğu hizmeti sayesinde öğrencilerin istekleri ve onlar için en uygun olacak kariyer planlaması dershane bünyesinde bulanan uzman koçlar tarafından gerçekleştirilir. Mutlu olacakları kariyerler gibi her öğrencinin ders çalışma şekli de farklıdır. Her öğrencinin aynı metot ile konuları öğrenmesi pek mümkün değildir. Eğitim koçluğu, öğrencilerin en verimli ve en hızlı ders çalışma stilini de ortaya koyar. Böylece öğrencilerin vakti en değerli şekilde kullanılır, daha az zamanda kendilerine uygun olan çalışma stili ile daha verimli ders çalışmaları sağlanır. Bu da eğitim koçluğu sistemi sayesinde gerçekleşir.

Gerek kuşak farklılığından dolayı gerekse tam olarak içinde bulunmadıklarından dolayı bazı aileler çocuklarının yaşadığı stresi ve sınav kaygısını anlamayabilirler. Eğitim koçluğu hizmeti sayesinde veliler, bu zorlu sınav sürecinde çocuklarının yükünü hafifletmek için ne tür adımlar atabilecekleri konusunda bilgilendirilir. Bu sayede okulda ve dershanede başlayan eğitim ve başarı, aile ortamında da en güzel şekilde desteklenir.

Akademik başarıya ek olarak öğrencilere sınav döneminde ihtiyaçları olan motivasyonu ve özgüveni sağlayan eğitim koçluğu, başarının tüm anahtarlarını elinde bulundurur. Sınav süreci boyunca öğrencilerinin yanında olarak hem iç hem dış faktörlerden etkilenmeleri engellenir. Odtülüler Dershanesinin sahip olduğu eğitim koçluğu sistemimde, öğrencilerin kendilerini tanımaları ve onlar için en uygun ders çalışma stili ile sınava hazırlanmaları sağlanır.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button0533 647 48 25