Bize Ulaşın

0533 647 48 25

0232 202 04 42

İzmir Dershaneler

Ülkenin en sevilen şehirlerinden biri olan İzmir dershaneler açısından da oldukça zengin bir şehirdir. Özellikle şehirde bulunan dershanelerin Odtülüler Dershanesi gibi kendi ilkeleri bulunan bir dershaneyi bünyesinde bulundurması söz konusu zenginliği doğrudan etkileyen bir durumdur. Söz konusu dershane bünyesinde benimsenmiş olan ilkeler ise aşağıda verildiği gibidir.

Anlama ve Öğrenmeyi Sağlama

Birçok eğitim kurumu için esas olan öğrenmedir. Bu sebeple öğrencilere bilgilerin salt bir şekilde sunulduğunu söylemek mümkündür. Bakıldığı zaman söz konusu dershanelerin başarı oranlarının düşük olmasının temel sebebi de budur. Çünkü öğrenmek kalıcı değildir. Kalıcı olan öğrenmenin anlama ile birlikte gerçekleşmesidir. Bu sebeple İzmir dershaneler ve eğitim kurumları arasında Odtülüler Dershanesi’nin ilk sırada yer alıyor olmasının en temel nedeni budur.

Seçici ve Nokta Atışı Sorular

Elbette ki her bilgi önemli ve değerlidir. Ancak özellikle önlerinde önemli bir sınav bulunan öğrenciler için bazı bilgiler çok daha büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple öğrenciye bu tür bilgilerin özellikle kazandırılmasının faydası büyük olacaktır. İşte İzmir dershaneler ver eğitim kurumları arayışında ilk sırada yer alan Odtülüler Dershanesi’nde konuların öğrenilmesi seçici sorular ile sağlanmaktadır.

Soru İşaretlerine Geçit Yok

Öğrencilerin anlama ve öğrenme süreçleri doğrudan dershanesi sınırları içerisinde gerçekleştirilmektedir. Elbette ki bu süreç yalnızca dershane sınırları ile sınırlı tutulabilecek bir süreç değildir. Ancak evde yapılması gereken, öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi ve kalıcı bir hal alması için tekrar etmektir. İzmir dershanelerinden biri olan Odtülüler, öğrencilerin bu alışkanlığı kazanması için özel olarak ilgi gösterir.

Tekrarın evde yapılması oldukça faydalıdır. Öğrenci, öğrendiği bir bilgiyi kısa bir süre içerisinde tekrar edip bu tekrarı sürekli kıldığı sürede aynı zamanda bilginin kalıcı hale gelmesini de sağlayacaktır. Ancak öğrenme durumunun evde yapılması için bu durumların söz konusu olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü zaten böyle bir durumun yeterli olması halinde İzmir dershaneler şehirlerinden biri olarak anılmayacaktır.

Verimli Ders Çalışma

İzmir dershanelerinden biri olan Odtülüler Dershanesi bünyesinde öğrencilerin sosyal yaşamlarının da önemsendiğini söylemek mümkündür. Bu sebeple önemli olan günün her saatini ders çalışacak geçirmekten ziyade, verimli çalışmanın mümkün kılınmasıdır. İşte bu sebeple doğrudan öğrenmede verimliliği arttıracak girişimlerin var olduğunu söylemek mümkündür.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button0533 647 48 25