Bize Ulaşın

0533 647 48 25

0232 202 04 42

Odtülüler Öğrenci Koçluğu

Sınav süreçleri öğrencilerin yoğun bir çaba sarf ederek çalıştıkları bir süreçtir. Bu zorlu süreçte çok fazla yükü omuzlanan öğrencilere Odtülüler Öğrenci Koçluğu programı bu süreçler boyunca öğrencilerinin daha kısa yoldan daha başarılı olmaları konusunda yardımcı olur.

Başarının anahtarı kendini tanımaktır. Hangi konuda iyi olduğunu ve hangi konuda eksikleri olduğunu bilen öğrencinin sınava çalışma süreci çok daha kolay geçer. Odtülüler Öğrenci Koçluğu da öğrencilerinin kendilerini tanımasında ve eksiklerine odaklanarak daha planlı bir çalışma süreci geçirmelerini destek olur. Kendini tanımanın yanı sıra özgüven de çok önemli bir unsurdur. Öğrencilerin ara ara moral bozukluğu yaşaması veya kendilerine olan güvenlerini kaybetmeleri önemli sınav süreçlerinde sıkça görülen bir durumdur. Fakat Odtülüler Öğrenci Koçluğu sayesinde uzman koçlar tarafından öğrencilere ihtiyaçları olan destek her daim sağlanır ve çalışma programlarını aksatmadan başarı basamaklarını tırmanmaları desteklenir.

Akademik başarı, yüksek bir sınav puanı için gerekli olan tek unsur değildir. Bu sebeple Odtülüler Öğrenci Koçluğu programı, haftada bir ders saatini rehberlik saati olarak belirler. Bu rehberlik saati hizmetinde zaman yönetimi, sınav kaygısı gibi eğer kontrol altına alınmazsa gerçek sınav esnasında öğrencilerin başarılarını olumsuz etkileyebilecek koşullarla da ilgilenilir.

Odtülüler Öğrenci Koçluğu programının sağladığı bir diğer hizmet ise günlük ödev kontrolleridir. Başarının bir diğer unsuru ise devamlılıktır. Bu devamlılığı sağlamak adına öğrenciye dershane ve okul saatleri sonrasında yapmaları için ödev ve testler verilir. Bu testlerin her akşam yapılması ve düzenli bir çalışma programı oluşturulması için her gün kontrol edilir. Odtülüler Öğrenci Koçluğu sisteminin izlediği bu yöntem ile öğrencilerin yıl boyunca disiplin içinde olması ve ders çalışma ve ödevlerini yapma konusunda alışkanlık kazanmaları da sağlanır.

Akademik başarıyı öğrencilerin ruhsal motivasyon desteği ile tamamlayan Odtülüler Öğrenci Koçluğu, başarıyı bir arada tutan ve öğrencilerin kariyerleri ve hayalini kurdukları meslek için sağlam bir adım atabilmelerine yardımcı olan bir programdır. Sınav yıllarında zaman çok önemli bir kavramdır. Öğrencilerin sınavda başarılı olabilmek adına sahip olduğu tüm zamanı verimli şekilde geçirmelerini ve disiplin çerçevesinde ders çalışmalarını hedefler.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button0533 647 48 25