Bize Ulaşın

0533 647 48 25

0232 202 04 42

Dershanede Disiplin Uygulamaları

Derse geç gelen öğrenci derse alınmaz, bir sonraki dersi kütüphanede ders çalışarak bekler.
Derse geç gelen öğrenciye o dersin branş öğretmenleri tarafınca ceza ödevleri verilir.
Ödev yapmayan öğrenci, yapmadığı ödevlerini tamamlamak için ders bitiminde eve gönderilmez. Kurumda ceza ödevlendirmesine kalır. ödevlerini tamamlamış olduktan ve öğretmeninden onay aldıktan sonra eve gidebilir.
Geç kalma veya ödev yapmama alışkanlığını devam ettiren öğrencilerin birebir etütleri 1-2 hafta aralığında iptal edilir.
Cep telefonları ilk ders toplanarak ders bitimine kadar kilitli dolaplarda saklanır. önemli bir durumda veli, öğrenciye kurumu srayarak ulaşabilir.
Cep telefonunu teslim etmeyen öğrenciler önce uyarmalır. Ihtarlara uymayan öğrencilerin telefonlarına 1-4 hafta süresince velinin bilgisi dahilinde el konulur.
Derslere sık sık devamsızlık meydana getiren, verilen ödevleri yapmayan, sınavlara girmeyen, rehberlik çalışmalarına katılmayan öğrencilerin öğretmenler kurulu ve yönetim kararıyla dershaneden ilişiği kesilir.
Her öğrenciye disiplin kurallarıyla ilgili sözleşme yapılır. Sözleşme kurallarına uymayan öğrenciler disiplin kaide gereği önce dershaneden uzaklaştırılır. Kurallara uymama hali devam ettiği takdirde de sözleşmesi iptal edilerek kayıt iptali yapılır.

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button0533 647 48 25